UDRUŽENJE ŽRTAVA I SVJEDOKA GENOCIDA | “Ogorčeni smo na počinitelje napada na konvoj s posmrtnim ostacima žrtava”
329
wp-singular,post-template-default,single,single-post,postid-329,single-format-standard,wp-theme-tortura,edgt-cpt-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-1.6.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

“Ogorčeni smo na počinitelje napada na konvoj s posmrtnim ostacima žrtava”

Udruženje žrtava i svjedoka genocida ogorčeno je na počinitelje napada na konvoj s posmrtnim ostacima žrtava genocida u Srebrenici. Nakon što smo saznali da su napadnute koščice nevino ubijenih žrtava srebreničkog genocida, ogorčeni smo …

… na ponašanje, prije svega, onih koji su trebali da zaštite konvoj s posmrtnim ostacima – navodi se u saopćenju Udruženja žrtava i svjedoka genocida.

Također smatraju da oni koji su počinili genocid još uvijek imaju punu slobodu da rade šta hoće u Republici Srpskoj i da nemaju apsolutno nikakvog suosjećanja, pa čak ni prema dijelovima tijela koja su pronađena i danas transportovana prema Srebrenici.

Istakli su da se jučerašnjom Rezolucijom u Vijeću Sigurnosti Ujedinjenih nacija (UN) mogla dati šansa “onima koji još nisu shvatili razmjere genocida u Srebrenici da počnu prihvatati činjenice”, međutim, kako su rekli, “na ovaj način Rusija je produžila agoniju BiH i njenih građana”.