“Ogorčeni smo na počinitelje napada na konvoj s posmrtnim ostacima žrtava”
Udruženje žrtava i svjedoka genocida ogorčeno je na počinitelje napada na konvoj s posmrtnim ostacima žrtava genocida u Srebrenici. Nakon što smo saznali da su napadnute koščice nevino ubijenih žrtava srebreničkog genocida, ogorčeni smo …
… na ponašanje, prije svega, onih koji su trebali da zaštite konvoj s posmrtnim ostacima – navodi se u saopćenju Udruženja žrtava i svjedoka genocida.
Također smatraju da oni koji su počinili genocid još uvijek imaju punu slobodu da rade šta hoće u Republici Srpskoj i da nemaju apsolutno nikakvog suosjećanja, pa čak ni prema dijelovima tijela koja su pronađena i danas transportovana prema Srebrenici.
Istakli su da se jučerašnjom Rezolucijom u Vijeću Sigurnosti Ujedinjenih nacija (UN) mogla dati šansa “onima koji još nisu shvatili razmjere genocida u Srebrenici da počnu prihvatati činjenice”, međutim, kako su rekli, “na ovaj način Rusija je produžila agoniju BiH i njenih građana”.
